soniamglaw
soniamglaw
27-09-2018
Mathematics
contestada
Carrie buys 4.16 pounds of apples for $5.20
Respuesta :
ilene2005
ilene2005
27-09-2018
The unit rate will be $1.25 per pound or 0.8 pounds per dollar (which ever one you need) I did this by diving 4.16 and 5.20 or 5.20 and 4.16
Answer Link
Bshakeva
Bshakeva
25-09-2019
Answer:1.25
Step-by-step explanation:
5.20÷4.16
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 56+ )
Otras preguntas
Pls help me! Look at this picture.
Name a monomer used to make poly(Ethene)
Since many ancient Egyptians were illiterate, who was given the responsibility of reading and writing hieroglyphics? pharaohs priests slaves scribes
What is a pumpkin? is it a fruit or vegetable?
Hoy es sabado, el trece de diciembre
Explain how mountain rock can end up in a river Delta
Write in index form: 5x5x5
What's 0.1✖️N = 89.5 What's 10*3 times N = 630
perth is between _____ degrees E & _______ degrees E longitude??
The spreading of sound waves around openings in barriers is called