gsmith366
gsmith366
30-10-2018
Mathematics
contestada
what am I supposed to do?
Respuesta :
katielyn2367
katielyn2367
30-10-2018
You take the amount paid and divide it by the amount of cheese. So 10.50 divided by 2.5 equals 4.2 and 12.60 divided by 3 equals 4.2 meaning that one pound of cheese costs $4.20
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 84+ )
Otras preguntas
evaluate the function at each specified value of the independent variable and simplify
Complete Eduardo's definition of parallel lines: "If two coplanar lines are both perpendicular to a third line in the same plane, all of the angles formed betwe
what's your view on molarity and law
6. The Dawes Act of 1887, affected the relationship between private property rights and the settlement of the Great Plains by
PLZ HELP ill mark you brainliest
Grayson has 4 small photo albums and 6 large photo albums. Each small album can hold up to 112 photographs. Each large album can hold up to 184 photographs. How
what is M if M = [7 2] = 0 p -1
C= 5/9(F−32) The equation above shows how temperature F, measured in degrees Fahrenheit, relates to a temperature C, measured in degrees Celsius. Based on the e
Can anyone help plzz??
(ii) In two parts of the graph in Figure 1 the forces are balanced.State the letters of the two parts of the graph where the horizontal forcesacting on the car