rylee87
rylee87
31-01-2019
Mathematics
contestada
What is the unit rate of 4.80 for 6 cans
Respuesta :
emblemhacks
emblemhacks
31-01-2019
8 cents per can.
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 69+ )
Otras preguntas
Which of the following is true? A. The products of photosynthesis are the reactants of cellular respiration. B. The products of cellular respiration are the rea
All organisms are made of four different types of carbon-based molecules. These four types of macromolecules include carbohydrates, proteins lipids, and which o
What are the key features in a pantomime
Please help me with these questions! Can I have fully shown work for both, and the directions say to find the surface area of the piracies thanks.
how does nominating convention relate to politics
Can anybody help me how to sketch each line and find the slope and y-intercept?
The skeletal part of the musculoskeletal system: helps the body to create heat. protects the organs of the body. produces facial expressions. eliminates wastes
If a rocky island appeared out of the water from volcanic activity, what type of organism would most likely live there first? Select one: a. Pioneer trees b. Li
Which best describes a codon? a. a cell structure that gives the master instructions for an organism b. a segment of DNA that is the basis of heredity in organi
why are glass cylinders preferred over plastic cylinders for conducting lab experiments ? A) they are attractive and light B) they are cheap and abundant C) the