Respuesta :
Answer:
one pound of banana costs $0.59
Step-by-step explanation:
Divide the cost (1.18) by the pounds (2)
1.18/2 = 0.59
Answer:
one pound of banana costs $0.59
Step-by-step explanation:
Divide the cost (1.18) by the pounds (2)
1.18/2 = 0.59