Respuesta :

Answer:9 cents per ounce (0.0895)

Step-by-step explanation: I UNDERSTAND HOW FRUSTRATING IT IS TO PUT AN ANSWER AND NO ONE ANSWERS IT, I DO, SO ALL I ASK IS FOR YOU TO GIVE ME BRAINLIEST. THANK YOU.