these are all of my points PLZZZZZ HURRY PLZZZZ FIRST PERSON TO ANSWER CORRECTLY GETS BRAINLIEST Felicia loves peanut butter and jelly sandwiches. She compared prices at Conley's Market and Brito Foods. The prices are displayed in the table. What is the cost of one ounce of Brand B jelly at Brito Foods?

these are all of my points PLZZZZZ HURRY PLZZZZ FIRST PERSON TO ANSWER CORRECTLY GETS BRAINLIEST Felicia loves peanut butter and jelly sandwiches She compared p class=

Respuesta :

Answer:

1.5 oz per dollar

Step-by-step explanation:

Answer: The cost of one oz of brand B jelly is $1.50

Step-by-step explanation:

divide the cost of brand b : $12.00 by the oz in the jar.