Respuesta :

Answer:

The 17 ounce. Less money per pickle.

Step-by-step explanation:

1 pound = 16 ounce
2 pound = 32 ounce
8.84/17 = $0.52 per ounce
25.28/32 = $0.79 per ounce

Based on those, the 17 ounce jar has a better deal