janiahaustin04
janiahaustin04
29-01-2021
Mathematics
contestada
$32.00 for 10 cookies
Unit rate.
Respuesta :
ngoa1575
ngoa1575
29-01-2021
Answer:
$32/10 = $3.2/cookie
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 32+ )
Otras preguntas
In ⊙R, MN = PO = 29. Write an equation and solve for x then find RS.
The improvement in the health sector in the gambia after independence
why are there limits to what we can learn about an organismby dividing it into constituent parts?
A planetary nebula is formed when: a) a brown dwarf star stops fusing hydrogen into helium. b) a GMC contracts to form a protostar. c) a star like our sun reach
According to evolutionary theory, which of the following is the reason Alzheimer disease has not been eliminated by evolution? a. It is a genetic disorder. b. I
The Head Start program gives ________.A) free preschool education to poor childrenB) vouchers to help low-income people buy a houseC) interest-free loans to pay
6 1 point The term 'Velvet Revolution' referred to: The series of peaceful demonstrations that ended communist rule in several eastern European countries from 1
Johnson Co. uses the retail inventory method. From the following data what is the estimated ending inventory at cost? Net purchases at cost $33,000, beginning i
. Question 6 of 10 What are the business debts called? A. Subtotals B. Liabilities C. Formulas
What is an example of agency problems?a) The problem of deciding which project to take when there is conflict between profitable projects and capital constraint