michellemia726
michellemia726
29-01-2021
Mathematics
contestada
find the unit rate
$28 for 7 people
Respuesta :
Аноним
Аноним
29-01-2021
Answer: 4 dollars per person . that would be it .
Step-by-step explanation:
Answer Link
123517
123517
29-01-2021
Answer:
4$ per 1 person
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 36+ )
Otras preguntas
3/5 of $40 restraunt bill
what is 12,598 to the nearest thousand
what is 12 divided by 30
35 is 25% of do not round
what is 3 9/100 as decimal
What is 2/3x + 1/6 = 4/3x
Which of the following is true of Sargon's rule? a. He developed a 365-day calendar. b. He spread the Sumerian language. c. He spread civilization beyond Mesop
What is the answer for LCM the work for14and8
10-3k=-5k what is the answer
How does Antarctic ice help regulate our Earth's climate? A. It reflects the Sun's heat energy, keeping the Earth cool. B. It absorbs the Sun's heat energy, kee