collegeonly04
collegeonly04
29-01-2021
Mathematics
contestada
helppp!!! i need help
Respuesta :
thibi2807
thibi2807
01-02-2021
Answer:
rectangle
kite
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 78+ )
Otras preguntas
A 10-ounce box of cereal sells for $3.30. A larger box advertises, "10% more-free!" and sells for the same price. What is the cost per ounce of thelarger box?
Description of events (200 words each) TOPIC - (World Nature Conservation Day.)
DNA polymerase is an enzyme required in DNA replication. Its role is to DNA, adding individual nucleotides to each strand of newly synthesized the help of other
A Song by James Whitcomb Riley There is ever a song somewhere, my dear; There is ever a something sings always: There's the song of the lark when the skies are
a test consists of 10 true false questions to pass a test a student must answer at least six questions correctly if a student guesses on each question what is t
Can an absolute value function also be a polynomial function? Why or why not?
17- Microorganisms which require 0-5.5 pH for the growth are:A. NeutrophilsB) AcidophilesC. AlkaliphilesD. All of the aboveE. None of the above
Find the inequality represented by the graph?
The hypotnuse of a right triangle is three times the length of its first leg. Theblength of the other leg is four feet. Find the lengths of the first leg and th
Who has ultimate authority over the national party organizations?Who has ultimate authority over the national party organizations? A. the state party organiza