esther1970
esther1970
30-04-2021
Mathematics
contestada
Giving brainliest!!!!!!
Respuesta :
jmcal76
jmcal76
30-04-2021
Answer:
Answer should be 6, I think
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 84+ )
Otras preguntas
a trail mix is made by adding pecans that sell for $2.50 per pound to chocolate candies that sell for $1 per pound. How much of each should be used to get 60 po
The following system has a solution of x = -5, y = 9, z = 11. 4x + y + z = 12 -4x-y-z=-10 5y-z = 9 Please select the best answer from the choices provided OT OF
During the "dreaming" step of appreciative inquiry, participants ________.A) identify the organization's strengthsB) use information from the discovery phase to
WILL MARK BRAINLIEST! A cooking group made 240 oz of spaghetti sauce to sell at a county fair. The group can pour the sauce into small jars that hold 8 oz and l
Let g(x)=2x and h(x) =x^2+4. Evaluate (h times g) (-3)
Estimate the kinetic energy of the Mars with respect to the Sun as the sum of the terms, that due to its daily rotation about its axis, and that due to its year
Mine hiked Big Bear Lake in 4.5 hours at an average rate of 3 and 1/5 miles per hour. Pedro hiked the same distance at a rate of 3 and 3/5 miles per hour. How l
Eight centimeters less than three times the height
Determine the enthalpy change for the decomposition of calcium carbonate. CaCO₃(s) --> CaO(s) + CO₂(g) given the thermochemical equations below: Ca(OH)₂(s) -
Carlos Buys 8 pounds of dog food for $8.45 what is the price per pound run your answer to the nearest cent