Respuesta :

Answer:

B

Step-by-step explanation:

0.96/8=0.12

Answer:

B. $0.12

Step-by-step explanation:

Just divide the total cost ($0.96, but for the sake of this question it's 96) by the number of pencils (8) and you get 12, which, again, for the sake of this question, is 12 cents. I hope this helps