contestada

A grocery store sells a bag of 5 lemons for $2. What is the unit cost of each lemon in the bag? [ONLY PUT THE NUMBER ANSWER] *
2 points

Respuesta :

Answer:

0.4

Step-by-step explanation:

2/5 =0.4

The unit cost =0.4