Respuesta :

Answer: $7.60

Step-by-step explanation:

$4.56/12 is 0.38 cents (Cost of each orange)

so $0.38 x 20 is $7.60

Answer:

$7.6

Step-by-step explanation:

Cost of 12 oranges=$4.56

Cost of 1 Orange= $4.56/12=$0.38

Cost of 20 oranges =20 × Cost of 1 orange=20×$0.38=$7.6

I hope it helped you