Respuesta :

6 cookies ------------ $ 2.50

Unit price = 1 cookie ----------- $ 2.50 / 6 = $ 0 + 42 cents

14 cookies ------------------- $ 5.20

Unit price = 1 cookie .............................. $ 5.20 / 6 = $ 0 + 87 cents