anaples23
anaples23
29-09-2017
Mathematics
contestada
express $15 for 10 gallons a unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
29-09-2017
unit rate is price a gallon
15/10= $1.50 a gallon
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 69+ )
Otras preguntas
A fan uses 7A when connected to a 110V line. If electric power costs 10 cents per kilowatt-hour in this location, what is the cost of running the fan for 13 hou
the mexican ________ is when th US paid $15 million for all the land west of texas !!please can i have an answer !
the lemans 24-hour auto race covers 3,107.93 miles. round the distance to the nearest 100 miles.
What are some consumers of the amazon rainforest?
A quadrilateral has angles that measure 87°, 69°, and 104°. What is the measure of the fourth angle?
words to describe a slug
What are some consumers of the amazon rainforest?
suggest two reasons why the UK government wants to encourage recycling of iron and steel......
What's a good way of showing someone that you're sorry ?
in Spanish (Escribe 10 oraciones usando ser y estar )